Policia 35 min kontroll në banesën e Doshit, sekuestrojnë kompjuterin dhe USB

Publikuar tek: aktualitet, më 18:01 26-03-2015 Policia 35 min kontroll në banesën e Doshit, sekuestrojnë kompjuterin dhe USB *Shënim: Jo foto aktuale e deputetit Tom Doshi

Policia ka ushtuar kontroll përreth 30 minuta në banesën e deputetit Tom Doshi. Në momentin e kontrollit të shtëpisë nuk ndodheshin të pranishëm fëmijët e deputetit, ndërsa Doshi është arrestuar aty nga policia.

Sipas asaj që mëson Newsbomb.al, policia ka ushtruar kontroll të imtësishëm në banesë ndërsa ka sekuestruar kompjuterin, usb-në dhe disa sende të tjera të deputetit. Ndërkohë, sipas avokatëve policia nuk kishte vendim për kontrollin e banesës, duke e konsideruar atë të jashtëligjshëm.

Doshi dhe deputeti tjetër Mark Frroku janë arrestuar pasditen e sotme, pas miratimit të kërkesës së Prokurorisë së Përgjitshme në seancën plenare të Kuvendit.

Lexo edhe:

Arrestohen deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akte terroriste në Itali, arrestohet në Shqipëri Alban Elezi
Gazetari Hoxha: Personi që u nis për të ekzekutuar Doshin, përfundoi tek Santo »
Article Logic
Execution time: 0.011535167694092
array(1) { ["section"]=> string(81) "policia-35-min-kontroll-ne-banesen-e-doshit-sekuestrojne-kompjuterin-dhe-usb-7038" }