Policia aksion gjithë natën në Tiranë, shoferi i dehur nuk bindet, ja ç’ndodhi mbrëmë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:23 11-03-2018 Policia aksion gjithë natën në Tiranë, shoferi i dehur nuk bindet, ja ç’ndodhi mbrëmë (VIDEO)

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës në rrugët e kryeqytetit me qëllim për të ndaluar shkelësit si dhe për të parandaluar aksidentet automobilistike.

Policia Rrugore e Tiranes sqaron se edhe në orët e para të mengjesit të sotëm janë evidentuar dejtues mjetesh që abuzojnë me pijen në timon

Por ka dhe drejtues mjetesh që nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur nuk i binden urdherit të punonjesit te policise por largohen me shpjetesi pa e mrnduar se me tutje ka patrulla te tjera policie dhe përfundon në pranga.

14 drejtues mjetesh qe drejtonin mjetin nen ndikimin e alkoolit.

4 drejtues mjetesh në gjendje të dehur

1 drejtues mjeti në gjendje të dehur nuk i bindet urdhërit të punonjësit të policisë për të ndaluar dhe largohet me shpejtësi por pas ndjekjes nga Policia Rrugore, Patrullat e Përgjithshme dhe Shqiponjat, është kapur dhe arrestuar ne flagrancë për disa shkelje: Drejtuesi i mjetit nuk i bindet shenjës se ndalimit të punonjesit të policise, nuk rregullon shpejtesinë vecanërisht në qendrat e banuara, vazhdon lëvizjen ndonëse sinjalizimi i semaforit e ndalon atë, rezultoi nën efektin e alkolit testi i pare 0.70 mg/l testi i dytë 0.65 mg/l, me xhama të erresuar si dhe debitor me nje mase plotesuese të pashlyer.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Motra refuzon të takojë motrën pas 13 vitesh
“Zarf me plumb Fatos Nanos, do vritesh nga...” Izet Haxhia tregon të pathënat: Roli i Berishës në trazirat pas vrasjes së Azem Hajdarit »
Article Logic
Execution time: 0.021086931228638
array(1) { ["section"]=> string(96) "policia-aksion-gjithe-naten-ne-tirane-shoferi-i-dehur-nuk-bindet-ja-c-ndodhi-mbreme-video-112876" }