Policia: Arbion Aliko, dyshime se ka qenë në Siri te xhihadistët

Publikuar tek: aktualitet, më 11:40 25-06-2015 Policia: Arbion Aliko, dyshime se ka qenë në Siri te xhihadistët Arbion Aliko

Arbion Aliko, një nga të shpallurit në kërkim nga policia në Lazarat, dyshohet se ka qenë edhe në Siri, nga ku është kthyer se fundmi.

Ende nuk janë arrestuar 7 persona në Lazarat, që policia i ka rrethuar brenda fshatit.  Tre prej tyre janë Arbion dhe Alban Aliko dhe Bervin Basho.

20-vjeçari Arbion Aliko, raportohet se ka qenë në Siri tek xhihadistët.

Dje ministri i Punëve të Brendshme ka deklaruar se disa nga të shpallurit në kërkim kanë prirje të theksuara ekstremiste fetare, por nuk e ka konfirmuar plotësisht nëse është e saktë pista se grupi I të rinjve brenda fshatit stërvitej për ISIS-in.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Banori: Djali im nuk është pjesë e grupit të zjarrit, Lazarati nuk mund të digjet për 5 persona
Nishani vlerëson Ibrahim Bashën me Dekoratën e Artë të Shqiponjës »
Article Logic
Execution time: 0.013195037841797
array(1) { ["section"]=> string(68) "policia-arbion-aliko-dyshime-se-ka-qene-ne-siri-te-xhihadistet-14620" }