Policia arreston 17 persona për drejtim të mjetit në gjendje të dehur

Publikuar tek: aktualitet, më 11:16 15-03-2015 Policia arreston 17 persona për drejtim të mjetit në gjendje të dehur Mit'hat Mema, rektor i Universitetit te Durresit

Policia rrugore në Tiranë njofton se ka arrestuar 17 persona për shkak të drejtimit të automjeteve në gjendje të dehur. 

Mes të ndaluarve nga policia raportohet të jetë edhe Rektori i Universitetit të Durrësit Prof.As.Dr. Mit’hat Mema. Sipas raportimit të policisë, njëri nga të arrestuarit ka qenë pa patentë, por nuk saktësohet nëse është ky rasti i rektorit.

Policia ka kryer aksionin dje kur shqiptarët ishin duke festuar edhe “Ditën e Verës” dhe festa ka zgjatur deri në orët e para të mëngjesit. Nuk dihet se si është përfshirë në këtë çështje, rektori i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës Mit’hat Mema. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekzekutohet me thikë në Romë 28 vjeçari shqiptar Mikel Leskaj
Alarmi për bombë në Tiranë rezultoi fals, dyshime se qesja u vendos qëllimisht »
Article Logic
Execution time: 0.014045000076294
array(1) { ["section"]=> string(74) "policia-arreston-17-persona-per-drejtim-te-mjetit-ne-gjendje-te-dehur-5937" }