Policia arreston 2 të rinjtë e shpallur në kërkim për vjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 10:08 07-02-2017 Policia arreston 2 të rinjtë e shpallur në kërkim për vjedhje

Policia e Shtetit ka kapur dhe arrestuar 2 shtetas të shpallur në kërkim për "Vjedhje të kryer në bashkëpunim".

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim:

1.Ali Shehu, 21 vjeç, banues ne lagjen "Sheq i Madh" Fier, pasi:

Gjykata e Apelit Vlorë me Vendimin e datës 22.12.2016 e ka dënuar me 4 muaj burg për veprën penale  ”Vjedhje në bashkëpunim”  parashikuar nga Neni 134/2 Kodit Penal.

2.Andjus Abazaj, 27 vjeç, banues në lagjen "Sheq i Madh" Fier, pasi Gjykata e Apelit Vlorë me vendimin e datës 22.12.2016 e ka dënuar me 6 muaj burg për veprën penale  ”Vjedhje në bashkëpunim”  parashikuar nga Neni 134/2 Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagoset me armë zjarri 30-vjeçari, policia për 15 minuta pranga autorit (NGJARJA)
Ankesa e Vangjel Tavos, policia i përgjigjet me arrestimin e një grupi tjetër »
Article Logic
Execution time: 0.011092185974121
array(1) { ["section"]=> string(67) "policia-arreston-2-te-rinjte-e-shpallur-ne-kerkim-per-vjedhje-67963" }