Policia arreston 42 vjeçarin, 17 vjedhje në automjete, tregon kush e kishte pësuar nga “Navigatori”

Publikuar tek: aktualitet, më 15:44 07-11-2015 Policia arreston 42 vjeçarin, 17 vjedhje në automjete, tregon kush e kishte pësuar nga “Navigatori” Foto ilustruese

Më datë 06.11.2015, u finalizua me sukses operacioni i koduar “Navigatori”, ku u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit të shpallur në kërkim më datë 27.10.2015, nga Komisariati Policisë Durrës.

U arrestua në flagrancë shtetasi :

- Aleksandër Qarri, 42 vjeç , banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të ‘Vjedhjes“ parashikuar nga neni 134 i K.P.

Ky shtetas u arrestua sepse në rrugën “Bilal Golemi" Tiranë, në dy garazhe është kapur në flagrancë duke vjedhur një navigator si dhe në pesë automje të ndryshme pasqyrat e tyre dhe me konkretisht mjeti me targa AA 649 FF , tip ‘’Mercedez Benz”, në pronësi të shtetasit Th. J, mjeti me targa AA 969 DB, tip “Benz Mercedez”, në pronësi të shtetasit P. H, mjeti me targa AA 966 DD, tip “Mercedez Benz”, në pronësi të shtetasit Sh. M, mjeti me targë TR 7656 S , tip “Mercedez Benc”, në pronësi të shtetases E. K, mjeti me targa AA 443 LA, tip “Benz Mercedes”, në pronësi të shtetases S. S.

Nga tërsia e veprimeve proceduriale hetimore u bë e mundur dokumentimi ligjor i një sërë veprash penale dhe me konkretisht ngjarjet: 1-më datë 20.08.2015, 2-më datë 20.08.2015, 3-më datë 19.09.2015, 4-më datë 03.10.2015, 5-më datë 21.10.2015, 6-më datë 19.10.2015, 7-më datë 01.11.2015, 8-më datë 04.09.2015, 9-më datë 05 09.2015, 10-më datë 15.09.2015, 11-më datë 26 09.2015, 12-më datë 03.10.2015, 13- më datë 03.10.2015, 14-më datë 09.10.2015, 15- më datë 17 10.2015, 16-më datë 30.10.2015, 17-më datë 30.10.2015.

Të paktën 17 vjedhje të kryera nga Qarri janë dokumentuar nga policia.  Materialet proceduriale ju kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale të ”Vjedhjes “ parashikuar nga nenet 134/2 i K.Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revoltohet Alfred Lela me Alba Malltezin: Gjysmë shtëpiake e lumtur, shartuar me një gjysmë gazetare të shqetësuar
Flet Koka: 2.5 kilometër bregdet i ndotur në Durrës. E patolerueshme ndotja nga anijet »
Article Logic
Execution time: 0.0141921043396
array(1) { ["section"]=> string(101) "policia-arreston-42-vjecarin-17-vjedhje-ne-automjete-tregon-kush-e-kishte-pesuar-nga-navigatori-24896" }