Policia arreston kultivuesin e kanabisit në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 07-10-2015 Policia arreston kultivuesin e kanabisit në Vlorë Foto ilustruese

Policia ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për “Kultivimin e bimëve narkotike Ediant Memetaj, 32 vjeç, banues në fshatin Velçë të Vlorës është arrestuar në banesën e tij.

Sipas policisë “më datë 29.07.2015, është shpallur në kërkim dhe është dënuar me 2 Vite Burg,  për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Ngjaja ka ndodhur më datë 04.05.2013, pasi në fshatin Velçë, janë gjetur të  mbjella disa parcela me bimë narkotike, në pronësi të këtij shtetasi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet Ballist Morina: Pistoletën e mbaja për vetëmbrojtje
I vunë tritol punonjësit të policisë në makinë për ta eleminuar, Prokuroria kërkon 75 vite burg për dy autorët »
Article Logic
Execution time: 0.013087034225464
array(1) { ["section"]=> string(55) "policia-arreston-kultivuesin-e-kanabisit-ne-vlore-22527" }