Policia asgjeson 1060 rrënjë kanabis sativa në dy fshatra të Vlorës

Publikuar tek: aktualitet, më 20:15 23-07-2015 Policia asgjeson 1060 rrënjë kanabis sativa në dy fshatra të Vlorës

Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar “Rexhepaj”, duke zbuluar dhe asgjesuar 1060 rrënjë bimë narkotike e llojit kanabis sativa.

Bima narkotike është zbuluar në dy fshatra të Vlorës, në Rexhepaj dhe Vajzë, e ndarë në 7 parcela.

Në fshatin Rexhepaj, në vendin e quajtur “Çezma Jahe”, rreth 100 m larg rrugës nacionale ‘Karbunar-Poçem”, u gjetën dhe u asgjësuan 3-parcela 637-bimë narkotike “Kanabis”, me gjatësi nga 30 cm deri në 60 cm.

Në fshatin Vajzë, në mesin e pullit, në vendin e quajtur “Pylli Çobe”, u gjetën dhe u asgjësuan 4-parcela me 423-bimë narkotike “Kanabis” me gjatësi nga 25 cm deri në 100 cm.

Asgjesimi i bimës është bërë me anë të diegjes, ndërsa po punohet për identifikimin e dhe arrestimin e kultivuesve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtoria e Tatimeve dhe Policia Vlorës aksion kundër evazionit fiskal, masa ndaj 112 subjekteve
Tepelenë/ Asgjesohen nga policia 1100 rrënjë kanabis sativa, në kërkim kultivuesit »
Article Logic
Execution time: 0.013118028640747
array(1) { ["section"]=> string(73) "policia-asgjeson-1060-rrenje-kanabis-sativa-ne-dy-fshatra-te-vlores-16857" }