Policia asgjëson 3 mijë rrënjë kanabis në Berat

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 12-05-2015 Policia asgjëson 3 mijë rrënjë kanabis në Berat

Pas operacionit të fundit të policisë në Berat është bërë i mundur identifikimi dhe asgjësimi i 3 mijë rrënjëve kanabis sativa.

Bimët narkotike u zbuluan pas informacioneve në rrugë operative të policisë në fshatin Osmëzezë të Komunëe Sinjë ku janë evidentuar 7 parcela të hapura rishtaz të kultivuara me bimë narkotike. Bimët varionin nga 10 centimetra deri në 25 centimetra të larta dhe janë asgjesuar në vend me anë të djegies.

Policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali me pronat në Ksamil, privati u kërkon me forcë tokat banorëve
Ankorohet në Bari trageti që mori flakë, pasagjerët nisen drejt Durrësit me tragetin ''Marina'' (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011166095733643
array(1) { ["section"]=> string(53) "policia-asgjeson-3-mije-rrenje-kanabis-ne-berat-11001" }