Policia bastis Parlamentin pas skandalit për punën false të gruas së politikanit

Publikuar tek: bota, më 14:23 31-01-2017 Policia bastis Parlamentin pas skandalit për punën false të gruas së politikanit

Forca të shumta policie dhe hetues francezë kanë hyrë sot në ambientet e Parlamentit të Francës si pjesë e një hetimi pas pretendimeve se gruaja e kandidatit për president Francois Fillon ka pasur një punë të rreme, nga e cila është paguar disa qindra mijëra euro.

Një gazetar i Reuters raporton se bastisja nuk po ndodh në zyrën e Fillon, por në zyrat administrative të Parlamentit.

Prokuroria e Francës nisi hetimet javën e kaluar pasi e përditshmja satirike Le Canard Enchaine shkroi se Penelope Fillon është paguar 500 mijë euro nga fondet shtetërore si asistente parlamentare e burrit të saj dhe pasardhësit të tij, por nuk ekziston asnjë provë se ajo e ka bërë një punë të tillë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014737129211426
array(1) { ["section"]=> string(86) "policia-bastis-parlamentin-pas-skandalit-per-punen-fasle-te-gruas-se-politikanit-67224" }