Policia ‘blindon’ Mbrostarin, kryeministri Rama shkon në tokën kur do të ndërtohet Spitali i ri i Fierit (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:18 22-01-2021 Policia ‘blindon’ Mbrostarin, kryeministri Rama shkon në tokën kur do të ndërtohet Spitali i ri i Fierit (FOTO)

Dhjetëra forca policie kanë shkuar paraditene  sotme në Mbrostra, Fier pais atje ka shkuar pak minuta më parë kryeministri Edi Rama. Ky i fundit do të inspektojë nga afër punimet që kanë nisur për ndërtimin e Spitalit të ri Rajonal të Fierit.

Mjetet e rënda janë duke punuar aktualisht në tokat ku do të ndërtohet spitali, duke shtruar sipërfaqen me çakull, në mënyrë që mjetet të hyjnë për të hapur themelet. Makina të Gradës së Republikës dhe Policisë së Fierit janë pozicionuar në gjithë segmentin rrugor që tëë çon te spitali.

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayip Erdogan, është angazhuar vetë për ndërimin e këtij spitali dhe i premtoi kryeministrit Rama se në 7 prill ai do të jetë gati. Në total do të kushtojnë 70 milion euro dhe do tëë ndërtohet nga ekipet turke.

Foto:
Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkëputet një masiv shkëmbor, plagoset rëndë punëtori në zonën e mbrojtur të Malit të Tomorrit
Nxori sekretin hetimor, SPAK zgjat me 3 muaj pezullimin nga detyra të ish-kreut të OFL-së »
Article Logic
Execution time: 0.011813163757324
array(1) { ["section"]=> string(113) "policia-blindon-mbrostarin-kryeministri-rama-shkon-ne-token-kur-do-te-ndertohet-spitali-i-ri-i-fierit-foto-235953" }