Policia “blindon” Tiranën për protestën e opozitës: Ja rrugët që bllokohen për 4 orë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:41 17-02-2017 Policia “blindon” Tiranën për protestën e opozitës: Ja rrugët që bllokohen për 4 orë

Pak orë pas deklaratave të kreut të opozitës, Lulzim Basha për zhvillimin e protestës së madhe, policia e Tiranës njofton masat që do të marrë për sigurinë e manifestuesëve.

Sipas policisë, protesta nis zyrtarisht në orën 12.00 deri në 16.00.

Bllokime të trafikut do të ketë në kryqëzimin e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” me atë të “Zhan Dark”, në kryqëzimin e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” me atë të Bajram Currit.

Po ashtu, policia njoftoi se do të ndalohet parkimi i automjeteve nga kryqëzimi i rrugës “Myslym Shyri” me bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, si dhe rrugën “Ismail Qemali”, vetëm për periudhën 12.00-16.00.

Ndërkohë, kreu i PD-së, Basha gjatë një takimi me aleatët paraditën e sotme tha se protesta nuk ka orar se kur do të përfundojë. Megjithatë, kjo mbetet për tu parë...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabiti kazinonë nën kërcënimin e armës, arrestohet 26 vjeçari në Tiranë (Emri)
Aksident horror në Vlorë, betonieri masakron qytetarin me biçikletë (Pamje të rënda) »
Article Logic
Execution time: 0.012777090072632
array(1) { ["section"]=> string(87) "policia-blindon-tiranen-per-protesten-e-opozites-ja-rruget-qe-bllokohen-per-4-ore-69041" }