Policia e detyron të hajë 48 banane për t'i marrë bizhuteritë e vjedhura

Publikuar tek: bota, më 18:14 11-01-2016 Policia e detyron të hajë 48 banane për t'i marrë bizhuteritë e vjedhura

Policia ka gjetur një strategji unike për të rimarrë nga një hajdut disa bizhuteri prej ari të cilat ai i kishte kaluar në stomak.

Ata e detyruan të konsumojë një duzinë me banane. Ai u akuzua për rrëmbimin e një byzylyku dhe varseje floriri nga qafa e një adoleshenteje në Mumbai, por kur policia e arrestoi atë, e pati të vështirë t’i gjejë bizhuteritë. Dyshimi i parë i policëve ishte se ai i kishte kapërcyer në stomak bizhuteritë, kështu vendosën ta vërjetojnë.

Sipas raportimeve kjo nuk është hera e parë që policia e Mumbait përdor këtë teknikë, diçka e tillë nga ngjarë edhe vitin e kaluar.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011927127838135
array(1) { ["section"]=> string(78) "policia-e-detyron-te-haje-48-banane-per-t-i-marre-bizhuterite-e-vjedhura-29709" }