Policia e Shtetit MEGA-OPERACION për shkatërrimin e një organizate KRIMINALE, arrestohen 40 persona, mes tyre POLICË e zyrtarë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:25 17-03-2018 Policia e Shtetit MEGA-OPERACION për shkatërrimin e një organizate KRIMINALE, arrestohen 40 persona, mes tyre POLICË e zyrtarë Foto ilustruese

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një mega-operacion me qëllim shkatërrimin e një organizate kriminale. Organizata trafikonte emigrantë drejt SHBA-së e Kanadasë si dhe merrej me trafikimin e lëndëve narkotike.

Sipas informacioneve të para, shtrirjen më të madhe kjo organizatë e ka në qytetin e Lezhës por aksioni është ndërmarrë në disa qytete të vendit dhe ka përfshirë gjithë strukturat e policisë së shtetit.

Mësohet se në pranga janë vënë rreth 40 persona, mes tyre edhe disa policë nga Tirana, Lezha, Kukësi, Dibra, Shkodra e Korça si dhe zyrtarë institucionesh.

Megjithatë deri tani nuk ka asnjë informacion zyrtar nga policia lidhur me mega-aksionin në fjalë.

Priten detaje dhe emra në vazhdim. Newsbomb.al do t’ju mbajë të informuar...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gara shpejtësie me makina luksoze, si e pësuan keq 3 shoferë në Tiranë
Vuante prej vitesh nga herrnia, me një ndërhyrje 63- vjecari i rikthehet jetës normale (JA TEKNIKA E RE për zhdukjen e dhimbjes së shtyllës kurrizore) »
Article Logic
Execution time: 0.011838912963867
array(1) { ["section"]=> string(125) "policia-e-shtetit-mega-operacion-per-shkaterrimin-e-nje-organizate-kriminale-arrestohen-40-persona-mes-tyre-dhe-police-113553" }