Policia gjen arsenal armësh në Lazarat, dyshohet se u përdorën kundër policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 03-07-2015 Policia gjen arsenal armësh në Lazarat, dyshohet se u përdorën kundër policisë

Policia ka gjetur sasi të mëdha armatimesh dhe municionesh ushtarake në fshatin Lazarat.

Sipas policisë dyshohet se municionet e gjetura të fshehura pranë shkollës 9-vjeçare të fshatit, mund të jenë përdorur kundër policisë në 24 qershor në sulmin kundër policisë, ku mebti i vrarë efektivi i RENEA-s Ibrahim Basha dhe u plagosën dy të tjerë.

Municionet ishin fshehur në një pusetë uji 50 metra larg vendit ku u qëllua policia. Forcat e policisë po punojnë për nxjerrjen e të gjitha municioneve nga vendi ku ishin fshehur. Në pusetë janë gjetur armë të rënda dhe të lehta si Kallashnikov, mitralozë, mina dhe predha antitank.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Padia e kompanisë "AEG", Grida Duma fiton gjyqin me Erion Veliajn dhe vëllain e tij
Asgjësohen 3130 rrënjë kanabis në Tepelenë, arrestohet në flagrancë kultivuesi »
Article Logic
Execution time: 0.012814998626709
array(1) { ["section"]=> string(83) "policia-gjen-arsenal-armesh-ne-lazarat-dyshohet-se-u-perdoren-kunder-policise-15277" }