Policia greke bastis shtëpinë publike në Athinë, në pranga një shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 25-11-2020 Policia greke bastis shtëpinë publike në Athinë, në pranga një shqiptare

Policia Greke arrestoi 15 burra dhe 11 gra në një shtëpi publike që vepronte në zonën qendrore të Athinës në Omonia në shkelje të rregullave të bllokimit të Covid-19-.  

Mes të arrestuarve është edhe një grua me origjinë shqiptare. Shtëpia publike ndodhej në një ndërtesë dykatëshe.

Disa ditë më parë të arrestuarit u gjobitën me një total prej 18,800 euro për shkelje të protokolleve të sigurisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit dhe për këtë ndërtesës iu vendos dryni.

Gjithsesi, ata vendosen të mos pyesnin për bllokimin, duke prishur vulën.

Një ukrainas dhe një grua greke u arrestuan me akuzat e funksionimit të bordellos në shkelje të një urdhri për mbylljen e saj gjatë bllokimit të lëshuar nga Bashkia e Athinës.

Greqia është një nga shtetet më të goditura nga pandemia e koronavirusit. Vetëm ditën e sotme u raportua për 87 vdekje dhe 2152 raste të reja me koronavirus.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miratohet BONUSI për punonjësit e Burgjeve, ja sa është shuma që do të përfitojnë
EMRI/ Vdes 67-vjeçari në Memaliaj, e shtypi fugoni pasi djali kishte harruar të ngrinte frenat e dorës »
Article Logic
Execution time: 0.011445999145508
array(1) { ["section"]=> string(78) "policia-greke-bastis-shtepine-publike-ne-athine-ne-pranga-nje-shqiptare-229109" }