Policia holandeze arreston zogun: Mori pjesë në vjedhje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:17 21-11-2019 Policia holandeze arreston zogun: Mori pjesë në vjedhje Zogu i burgosur (politieutrechtcentrum)

Policia në Holandë ka arrestuar një zog si të dyshuar për pjesëmarrje në vjedhje.

Edhe pse mund të duket shaka, ngjarja është plotësisht e vërtetë dhe ka ndodhur në 1 tetor të këtij viti në Utreht.

Policia holandeze njoftoi në rrjetet sociale se zogu ishte dëshmitar i vjedhjes në një supermarket. Ai u kap teksa qëndronte në shpatullën e hajdutit.

Foton e zogut, një papagall, që qëndron në qeli e ka shpërndarë policia në rrjetin social Instagram duke njoftuar se “të dyshuarit” i është dhënë bukë dhe ujë, raporton newsbomb.al.

“Mesa kemi dijeni, zogu nuk është fajtor”, shkruan policia holandeze në Instagram.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Update!!!! Hi, this bird sat on the shoulder of a thief we arrested for shoplifting. As we don 't have a birdcage, this bird had no other place to stay than in the cell. His owner agreed to this. When the owner was released shortly after, the bird accompanied him. The bird has not been questioned and is as far as we know not guilty of any charges ??‍♂️ . . Onlangs hebben wij een verdachte aangehouden voor een winkeldiefstal. Tijdens de aanhouding vonden wij een stiekeme getuige met veren en snavel op de schouder van de verdachte. Tijdens de insluiting op ons bureau kwamen wij er tot onze schrik achter dat wij niet in het bezit zijn van een vogelcel of kooi.... Na goed overleg met de verdachte hebben wij ze samen ingesloten?... *en uiteraard goed verzorgd! #puc #dieren #bird #politieutrechtcentrum #politie #utrecht #jailbird

A post shared by Politie Utrecht Centrum (@politieutrechtcentrum) on

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007580041885376
array(1) { ["section"]=> string(61) "policia-holandeze-arreston-zogun-mori-pjese-ne-vjedhje-186748" }