Policia hyn në grevë, vetëm në tre ditë vrasjet në qytetin brazilian rriten me 650%

Publikuar tek: bota, më 18:05 07-02-2017 Policia hyn në grevë, vetëm në tre ditë vrasjet në qytetin brazilian rriten me 650%

Efektivët e policisë në shtetin brazilian të Espírito Santo kanë nisur këtë fundjavë një grevë masive për pagat e ulëta dhe kushtet e këqija në punë, çka ka ndikuar që në vetëm tre ditë vrasjet në këtë shtet të rriten me 650 përqind.

52 vrasje janë regjistruar këto tre ditë, duke e çuar mesataren në 17 vrasje në ditë nga 5 që ishte përpara grevës.

Për t’u përballur me krizën, Qeveria federale ka nxjerrë ushtrinë të patrullojë rrugët e 30 qyteteve të Espírito Santo, megjithatë, grabitjet dhe dhuna sa vjen dhe shtohet.

Ky shtet në Brazil është duke vuajtur për shkak të problemeve financiare, ndërsa shumë nga ata policië që nuk janë paguar, qeveria në vend se t’u shlyente detyrimet, i hoqi nga puna.

3CE90FFA00000578-0-image-a-19_1486456065312.jpg

3CE80FBA00000578-0-image-a-15_1486456061904.jpg

3CE8672F00000578-0-image-a-40_1486456096093.jpg

3CE866DD00000578-0-image-a-28_1486456077518.jpg

3CE7413B00000578-0-image-a-38_1486456092099.jpg

3CE7F89B00000578-0-image-a-36_1486456085073.jpg

3CE33F8F00000578-0-A_paramedic_attends_to_a_man_who_is_left_on_his_back_in_the_riot-m-41_1486457776064.jpg

3CE9961200000578-0-image-a-10_1486456053076.jpg

3CE9960400000578-0-image-a-18_1486456063903.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013259887695312
array(1) { ["section"]=> string(87) "policia-hyn-ne-greve-vetem-ne-tre-dite-vrasjet-ne-qytetin-brazilian-rriten-me-650-68009" }