Policia u ndaloi dy shokët, studentët mesazh Ramës: Harroje, me këto akte...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:39 07-01-2019 Policia u ndaloi dy shokët, studentët mesazh Ramës: Harroje, me këto akte...

Një grup studentësh kanë reaguar pas ndalimit të dy shokëve të tyre nga policia e Tiranës, pasi gjatë mëngjesit të sotëm vendosën të mbyllin me dryn dyert e Fakultetit Juridik dhe Politeknikut.

Studentët e kanë quajtur veprimin si provokim me qëllim trembjen e tyre dhe janë shprehur se nuk do të ndalen së protestuari deri në plotësimin e 8 pikave.

“Me këtë akt vandal ai tregoi se ka frikë nga studentët, por ne nuk do të ndalemi derisa këto tetë pika do të plotësohen. Ta harrojë që këto akte do t’i bëjë edhe në vazhdim dhe ne nuk do të reagojmë. Këto nuk janë akte vandale siç i quan kryeministri.

Ai ishte një akt simbolik që bënë në universitet e tyre. Ishte një akt demostativ dhe u shoqëruan. Është një krim që bën kjo qeveri. Ne nuk do të ndalemi”, deklaroi një prej studentëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet duke drejtuar me shpejtësi marramendëse, policia: Mos fluturoni se jeni më të vëzhguar
28-vjetori i themelimit të RD-së mbledh bashkë demokratët »
Article Logic
Execution time: 0.012632846832275
array(1) { ["section"]=> string(77) "policia-i-ndaloi-dy-shoket-studentet-mesazh-rames-harroje-me-keto-akte-147845" }