Policia i shkon Berishës në shtëpi për ta shoqëruar, ish-kryeministri largohet dhe drejtohet me shpejtësi për në Komision

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:18 13-12-2016 Policia i shkon Berishës në shtëpi për ta shoqëruar, ish-kryeministri largohet dhe drejtohet me shpejtësi për në Komision

Efektivët e Komisariatit nr.1 kanë shkuar mesditën e djeshme në banesë ish-kryeministrit Sali Beriasha për ta shoqëruar në ambientet e Kryesisë së Kuvendit aty ku u zhvillua seanca e Komisionit për privatizmin e OSSH, raporton Newsbomb.al.

Mësohet se Berisha nuk gjendej në shtëpi në momentin kur ka mbërritur policia, por ishte drejtuar për në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Kryetari i këtij komisioni, Taulant Balla i kishte dërguar një shkresë zyrtare Policisë së Shtetit ku i kërkohej shoqërimi me forcë i Berishës për të dëshmuar për këtë çështje.

Megjithatë, Berisha është paraqitur vullnetarisht në komision./Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është asbesti zbuluar gjatë punimeve brenda tunelit në hidrocentralin e Moglicës
FOTO E DITES »
Article Logic
Execution time: 0.011667013168335
array(1) { ["section"]=> string(126) "policia-i-shkon-berishes-ne-shtepi-per-ta-shoqeruar-ish-kryeministri-largohet-dhe-drejtohet-me-shpejtesi-per-ne-komision-62484" }