Policia italiane sekuestron 1.5 ton drogë shqiptare në Brindisi

Publikuar tek: aktualitet, më 10:38 10-10-2017 Policia italiane sekuestron 1.5 ton drogë shqiptare në Brindisi

Një sasi e madhe drogë është sekuestruar në orët e para të ditës së sotme në Brindisi. Mësohet se droga e sekusteruar vinte nga Shqipëria.

Mediat italiane bëjnë me dije se kamioni i sekustruar në Brindisi kishte në brendësi me 1537 kg drogë.

Kamioni drejtohej nga një shtetas italian, por në pranga kanë rënë edhe një shtetas shqiptar.

Mediat fqinje bëjnë me dije se policia italiane ka vënë në pranga si shqiptarin 32-vjeç me iniciale N.S, po ashtu edhe italiane me iniciale M.M.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të dielën Maratona e Tiranës, ja rrugët që do bllokohen (HARTA)
Berisha flet me emra, kush janë “të fortët” që lëvizin me armë dhe makina të blinduara në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.010336875915527
array(1) { ["section"]=> string(69) "policia-italiane-sekuestron-1-5-ton-droge-shqiptare-ne-brindisi-95356" }