Policia kineze merr masa të rrepta për shoferët me dritat e gjata ndezur, jo vetëm gjobë por edhe torturë

Publikuar tek: bota, më 16:53 04-11-2016 Policia kineze merr masa të rrepta për shoferët me dritat e gjata ndezur, jo vetëm gjobë por edhe torturë

Policia kineze ka vendosur të mos tolerojë asnjë shofer që mban ndezur dritat e gjata të automjetit në qytete apo kur kanë mjete të tjera përpara.

Përveç gjobës prej 300 jen, rreth 50 mijë lekë, shoferët detyrohen të qëndrojnë për një minutë me sytë hapur përapra dritave të gjata të automjetit. Tortura nuk është e detyrueshme por është përhapur te të gjithë policët që e zbatojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Adoleshenti i pret kokën rivalit të tij dhe i'a dërgon në foto të dashurës si shenjë e dashurisë
Ditët e fundit të fushatës, shtohet retorika e ashpër »
Article Logic
Execution time: 0.011008024215698
array(1) { ["section"]=> string(110) "policia-kineze-merr-masa-te-rrepta-per-shoferet-me-dritat-e-gjata-ndezur-jo-vetem-gjobe-por-edhe-torture-58426" }