Policia maqedonase nuk toleron, gjobë për kryeministrin Zaev dhe ministrin e Shëndetësisë

Publikuar tek: rajon, më 18:53 23-09-2020 Policia maqedonase nuk toleron, gjobë për kryeministrin Zaev dhe ministrin e Shëndetësisë

Kryeminsitri Zoran Zaev, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe zv.ministri Ljupço Nikollovski janë gjobitur nga policia maqedonase.

Ata janë gjobitur pasi nuk kishin mbajtur kaskën mbrojtëse gjatë drejtimit të motoçikletës.

Mediet maqedonas ekanë publikuar edhe fotot e gjobave të marra nga 3 zyrtarët e lartë, secila me vlerë 50 euro.

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe ishin ndaluar para 3 ditësh në bulevardin “Goce Delçev” në afërsi të godinës së qeverisë.

sa3-300x209.jpgsa-300x215.jpgsa2-300x221.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011183977127075
array(1) { ["section"]=> string(95) "policia-maqedonase-nuk-toleron-gjobe-per-kryeministrin-zaev-dhe-ministrin-e-shendetesise-221407" }