Policia në ALARM, 6 të arrestuar, ç’ndodhi mbrëmë në Tiranë (DETAJE-VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:35 07-04-2018 Policia në ALARM, 6 të arrestuar, ç’ndodhi mbrëmë në Tiranë (DETAJE-VIDEO)

Policia ka vijuar kontrollet në të gjitha rrugët e Tiranës me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e shkelësve. Në këtë situatë policia bën me dije se janë pezulluar 8 Leje Drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

6 drejtues mjetesh të arrestuar për drejtim mjeti në gjendje të dehur

Në rrugen "Selim Brahja" shtetasi me iniciale R.TH u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkolit në masën testi i pare 0.86 mg/l, testi i dytë 0.56 mg/l

Në rrugen "Selim Brahja" shtetasi me iniciale M.H u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkolit ne masën testi i parë 0.88 mg/l, testi i dytë 0.79 mg/l

Në rrugën "Selim Brahja" shtetasi me iniciale T.M u verifikua se drejtonte mjetin nën efektin e alkolit në masen testi i parë 0.65 mg/l, testi i dytë 0.57 mg/l

Në unazen e madhe automjeti tip Porche Panamera GTS u konstatua duke bërë garë në shpejtesi dhe pas ndjekjes e ndalimit nga Policia Rrugore në zonen e Saukut, rezultoi se drejtuesi i mjetit me iniciale R.M ishte nën efektin e alkolit në masen testi i parë 0.34 mg/l, testi i dytë 0.27 mg/l.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përcillet për në banesën e fundit 3-vjeçari në Durrës, kopshti mbyll dyert
Nga nofka, lojërat e fatit deri te alkooli, ja pyetjet që do u përgjigjen policët për VETTINGUN »
Article Logic
Execution time: 0.0057551860809326
array(1) { ["section"]=> string(77) "policia-ne-alarm-6-te-arrestuar-c-ndodhi-mbreme-ne-tirane-detaje-video-115986" }