Policia: Në rrugën e Kombit të udhëtohet me zinxhirë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:19 02-02-2015 Policia: Në rrugën e Kombit të udhëtohet me zinxhirë Foto ilustruese

Policia e Shtetit u ka kërkuar të gjithë drejtuesve të automjeteve që qarkullojnë nëpërmjet rrugës së Kombit, se për shkak të rreshjeve të dëborës, qarkullimi këshillohet të kryhet me zinxhirë.

Përdorimi i zinxhirëve këshillohet të vendoset duke filluar nga Mirdita në Morinë.

Shërbimet e Policisë Rrugore ndërkohë janë prezente për të monitoruar trafikun e mjeteve, për të dhënë ndihmë automobilistike si dhe për të parandaluar aksidentet rrugore.

Në rrugën e kombit aktualisht po punojnë katër borë pastruese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytjet/ Peleshi: Kemi kërkuar ndihmën e BE
E vërteta e ndotjes në Elbasan, “KURUMI” »
Article Logic
Execution time: 0.011590957641602
array(1) { ["section"]=> string(56) "policia-ne-rrugen-e-kombit-te-udhetohet-me-zinxhire-2170" }