Policia nis aksionin për parkimet e gabuara në Tiranë: Ndëshkohen 1 350 shoferë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:44 18-08-2019 Policia nis aksionin për parkimet e gabuara në Tiranë: Ndëshkohen 1 350 shoferë

Policia Rrugore e kryeqytetit bën me dije se ka ndërmarrë aksionin për evidentimin dhe dokumentimin e parkimeve të gabuara.

Sipas policisë, vetëm 72 orët e fundit janë konstatuar dhe proceduar administrativisht 1 350 mjete të ndryshme.

Njoftimi i plotë i policisë:

krahas patrullimeve me përzgjedhje, për evidentimin e shkeljeve, që janë burim i shtuar për aksidente me pasoja për jetën dhe shëndetin e përdoruesve, rrugorët e kryeqytetit, tre ditët e fundit kanë shtuar ndjeshëm prezencën dhe fokusin e patrullave, për evidentimin dhe dokumentimin e parkimeve të gabuara në kryeqytet.

Në sajë të këtyre patrullimeve, vetem 72 orët e fundit janë konstatuar dhe proceduar administrativisht 1 350 mjete të ndryshme, për pushim dhe qëndrim të gabuar, kryesisht në trotuar, në vendet e rezervuara, në vendkalim këmbesorësh, në rresht të dytë etj;

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070900917053223
array(1) { ["section"]=> string(85) "policia-nis-aksionin-per-parkimet-e-gabuara-ne-tirane-ndeshkohen-1-350-shofere-175693" }