Policia paralajmëron amerikanët të mos e blejnë këtë kasë për iPhone

Publikuar tek: bota, më 22:34 01-07-2015 Policia paralajmëron amerikanët të mos e blejnë këtë kasë për iPhone

Policia e New York-ut ka lëshuar një paralajmërim për të gjithë qytetarët që të mos e blejnë kasën e fundit të dalë në treg për telefonat iPhone dhe që ngjan me një pistoletë.

Departamenti i policisë ka postuar në faqen e saj një fotografi të kasës me mesazhin: “Nuk ju sugjerojmë ta bleni këtë kasë që ngjan me një arme zjarri.”

Para disa muajsh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një adoleshent u qëllua për vdekje nga një efektiv i policisë pasi mbante në dorë një pistoletë lodër, çka e bëri policin të mendonte se ishte reale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027279138565063
array(1) { ["section"]=> string(74) "policia-paralajmeron-amerikanet-te-mos-e-blejne-kete-kase-per-iphone-15132" }