Policia pas protestës: Faleminderit qytetarë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:54 12-03-2015 Policia pas protestës: Faleminderit qytetarë Protesta e sotme e PD-së

Policia e shtetit ka falenderuar qytetarët për zhvillimin paqësisht të protestës si dhe për mirëkuptimin e tyre gjatë kontrolleve.

“Protesta e sotme u zhvillua paqësisht. Policia e Shtetit falënderon të gjithë qytetarët për mirëkuptimin e treguar gjatë kontrolleve të paralajmëruara në akset kombëtare si dhe për bashkëpunimin e treguar prej tyre.Policia e Shtetit është në krye të detyrës për të garantuar rendin dhe sigurinë.’’, thotë deklarat e shkurtër e policisë.

Protesta e sotme e PD-së nisi në orën 11:00 kurse qytetarët u nisën nga rrethet për të mbërritur në Tiranë që në orët e para të mëngjesit. Gjatë udhëtimit të tyre u zhvilluan edhe kontrolle nga policia. Protesta u zhvillua paqësisht dhe qytetarët u shpërndanë të qetë pas mbledhjes para Kryeministrisë e Kuvendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALUIZNI Fier, ja lista e qytetarëve që kanë gati faturën e parcelës ndërtimore
“Mjaft’’ vë në peshore Lulzim Bashën, i mat premtimet si kryebashkiak »
Article Logic
Execution time: 0.013936042785645
array(1) { ["section"]=> string(48) "policia-pas-protestes-faleminderit-qytetare-5692" }