Policia përplaset me protestuesit për Zharrëzën, nuk u lejon të hapin çadrat te ministria, një person në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 17:34 25-02-2017

Atë që Policia e Shtetit nuk bëri dot me Partinë Demokratike, po e bën kundër banorëve të Zharrëzës. Efektivët e policisë nuk po lejojnë protestuesit e Zharrëzës të hapin çadrat përpara Ministrisë së Energjitikës në kryeqytet.

Protestuesit kanë njoftuar se do të qëndrojnë para Ministrisë derisa të dalë VKM-ja për dëmshpërblimin e tyre.

Kujtojmë se Partia Demokratike ndodhet në ditën e tetë të protestës përpara Kryeministrisë dhe ka hapur pa leje një çadër të madhe. Policia nuk ka bërë asnjë përpjekje për të larguar çadrën e PD-së, por po tregon forcën kundër qytetarëve të thjeshtë. 

Si pasojë e përplasjes një protestues ka përfunduar në spital pasi ka shfaqur probleme me shëndetin.

Screenshot_13.jpg

Screenshot_14.jpg

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon takimi i banorëve të Zharrëzës me Peleshin: Na premtoi shumë, por nuk largohemi nga Tirana pa nxjerrë VKM
Protestuesit e Zharrëzës dhunohen në qendër të Tiranës, mediat bojkot qytetarëve »
Article Logic
Execution time: 0.009160041809082
array(1) { ["section"]=> string(115) "policia-perplaset-me-protestuesit-per-zharrezen-nuk-u-lejon-te-hapin-cadrat-te-ministria-nje-person-ne-spital-69949" }