Policia pretendon për kontroll të rreptë të tifozëve të Partizanit, por në shkallët e stadiumit ka “armë” që rrezikojnë shumë

Publikuar tek: sport, më 15:31 05-11-2016 Policia pretendon për kontroll të rreptë të tifozëve të Partizanit, por në shkallët e stadiumit ka “armë” që rrezikojnë shumë

Luftëtari po luan kundër Partizanit, në kuadër të javës së dhjetë të Superiores.

Burime për newsport.al bëjnë me dije që ka pasur një kontroll të rreptë në hyrje të stadiumit për tifozët vendas dhe sidomos atyre të Partizanit, ku i është kërkuar që të heqin monedhat apo çelsat nga xhepat. Por, policia ka harruar një detaj shumë të rëndësishëm.

Po të njëjtat burime bëjnë me dije për newsport.al se në stadium ka shumë gurë, ku mund t’i gjesh kudo. Këto gurë që në një rast tensioni mund të kthehen në “armë” të rrezikshme janë lënë aty nga punonjësit duke rrezikuar tifozët dhe lojtarët në fushën e lojës.

Kjo faktohet edhe nga disa foto të sjella ekskluzivisht për newsport.al. Kjo gafë vjen vetëm një javë pas përplasjes së dhunshme të policisë me tifozët në stadiumin “Elbasan Arena”.

Screenshot_3.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.47045588493347
array(1) { ["section"]=> string(128) "policia-pretendon-per-kontroll-te-rrepte-te-tifozeve-te-partizanit-por-ne-shkallet-e-stadiumit-ka-arme-qe-rrezikojne-shume-58508" }