Policia qëllon me armë zjarri në aeroportin e Frankfurtit, pas raportimeve për bombë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:10 16-01-2021 Policia qëllon me armë zjarri në aeroportin e Frankfurtit, pas raportimeve për bombë (VIDEO)

Policia ka 'qëlluar një person të armatosur' në Aeroportin Ndërkombëtar të Frankfurtit në Gjermani pas 'raportimeve se aeroporti kërcënohej nga një bombë'. 

Terminali 1 i aeroportit u evakuua këtë mbrëmje në lidhje me bagazhet e braktisura të cilat thuhet se ishin të padëmshme. 

Pamjet tregojnë oficerë të armatosur që rrethonin një burrë ndërsa të gjithë udhëtarët u panë duke qëndruar jashtë aeroportit me stacionin rajonal të trenit gjithashtu të mbyllur, shkruan Daily Mail. 

Aeroporti i Frankfurtit shkroi në Twitter: Për shkak të një operacioni të vazhdueshëm policor, pjesë të Terminalit 1, stacioni rajonal i trenit dhe kalimi në stacionin e trenit në distancë të gjatë janë aktualisht të mbyllura në Aeroportin e Frankfurtit. Udhëtarëve u kërkohet të ndjekin udhëzimet e stafit të sigurisë në vend. Si rezultat, mund të ketë vonesa në procesin operacional. Prandaj udhëtarëve u kërkohet të kontrollojnë statusin e fluturimit paraprakisht në faqen e internetit të linjës ajrore.

Policia federale dhe e shtetit po hetojnë incidentin, sipas Policisë së Aeroportit të Frankfurtit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mashtroi një të moshuar duke i bërë vaksinë false dhe i mori 260 paund, i riu ‘ka punë’ me Policinë
Shifra të LARTA të Covid-19 në Itali dhe Britani, QINDRA-MIJËRA viktima në vetëm 24 orë (BILANCI) »
Article Logic
Execution time: 0.011451005935669
array(1) { ["section"]=> string(96) "policia-qellon-me-arme-zjarri-ne-aeroportin-e-frankfurtit-pas-raportimeve-per-bombe-video-235276" }