Policia qëllon udhëheqësin e LGBT për vdekje me thikë në dorë

Publikuar tek: bota, më 16:55 18-09-2017 Policia qëllon udhëheqësin e LGBT për vdekje me thikë në dorë

Policia e Universitetit qëlloi një student aktivist të LGBT, për të cilin thanë se po sulmonte oficerët me thikë.

Scout Schultz, 21 vjeç, refuzoi të qetësohej dhe vazhdoi të lëvizte me thikë në drejtim të oficerëve jashtë një sallë qëndrimi të dielën në Gjeorgji Tech, në Atlanta, sipas një deklarate nga Byroja Gjeorgjiane e Hetimeve (GBI).

Studenti i ciklit të katërt të inxhinierisë kompjuterike përdorte emrin Scout dhe pranoi hapur se është biseksual.

'Unë jam biseksual', shkroi Schultz në një profil të Aleancës Pride.  Zyrtarët u përpoqën në mënyrë të përsëritur për t’i hequr thikën Schultz, por ai nuk pranoi ta bënte këtë, sipas GBI.

Dy nxënës ndanë një video të incidentit në një televizion ku zyrtarët mund të dëgjohen në mënyrë të përsëritur duke bërtitur: 'Hidhni thikën!'

Aaron Thurston tha: "Hej, gjuaj! ".

dfdfhdfhdfhdfh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Matadori 26-vjeçar masakrohet për vdekje nga demi (Pamje të rënda)
Gjigantët e kafesë në Itali përgatiten për pushtimin nga Starbucks »
Article Logic
Execution time: 0.009429931640625
array(1) { ["section"]=> string(67) "policia-qellon-udheheqesin-e-lgbt-per-vdekje-me-thike-ne-dore-92787" }