Policia sekuestron 34 doza heroinë, arreston poseduesin e saj

Publikuar tek: aktualitet, më 16:01 23-04-2015 Policia sekuestron 34 doza heroinë, arreston poseduesin e saj

Nga ana e Sektorit Kundër Narkotikëve, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Korçë,është realizuar me sukses operacioni antidrogë  i koduar: “ Shiringa  ”. Si rezultat i këtij operacioni është bërë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetatasit, Brikel Cenolli,vjeç 31,banues në Vashtëmi të Korçës.

Policia ka marrë informacione në rrugë informative se Cenolli posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike të forta, çka ka rezultuar e vërtetë pas hetimeve të kryera.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të këtij shtetasi si dhe të  banesës të tij të ushtruar nga Policia e korçës në Vashtëmi, iu gjetën dhe iu  sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

•             34 doza me lëndë narkotike të dyshuar si heroinë,me peshë të përgjithshme 7.8 gr.

•             306 gr lëndë të dyshuar si metadon.

•             Disa shiringa dhe age

•             3.000 lek të reja dhe

•             2 aparate telefonike celular.

Ndërkohë që po vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes, materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Korçës, për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendosnin gjoba, Gjykata jep masën “arrest me burg” për 5 persona
Flet Sokol Balla: Video, shantazh ndaj punës dhe profilit tim »
Article Logic
Execution time: 0.014768838882446
array(1) { ["section"]=> string(65) "policia-sekuestron-34-doza-heroine-arreston-poseduesin-e-saj-9537" }