Policia shkon ta arrestojë, ish presidenti vret veten në dhomën e gjumit

Publikuar tek: bota, më 11:12 18-04-2019 Policia shkon ta arrestojë, ish presidenti vret veten në dhomën e gjumit Foto ilustruese

Ish presidenti i Perusë, Alan Garcia vrau veten ndërsa policia kishte shkuar për ta arrestuar mëngjesin e djeshëm.

Ai ishte nën hetim për pastrim parash dhe marrje ryshfeti në lidhje me një skandal masiv korrupsioni.

Sipas mediave vendase kur policia mbërriti për të ekzekutuar një urdhër arresti në shtëpinë e tij në orën 6:30 të mëngjesit, Garcia tha se donte të telefononte avokatin e tij dhe shkoi në dhomën e gjumit.

Disa momente më vonë, u dëgjua një e shtënë me armë zjarri pasi presidenti qëlloi vetën me një plumb në kokë.

 Alan_Garcia.jpg

 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096161365509033
array(1) { ["section"]=> string(78) "policia-shkon-ta-arrestoje-ish-presidenti-vret-veten-ne-dhomen-e-gjumit-160896" }