Policia shpall në kërkim Elvana Gjatën

Publikuar tek: barometri, më 08:17 10-10-2018 Policia shpall në kërkim Elvana Gjatën

Këngëtarja Elvana Gjata është shpallur në kërkim nga policia, pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Bllok disa ditë më parë, ku mbeti i vdekur një person dhe u plagosën 3 të tjerë.

 

Pas shumë tentativash për t’i marrë dëshminë këngëtares duket se grupit hetimor nuk ia kanë dalë.

Mësohet se këngëtarja është larguar menjëherë pas vrasjes në Bllok.

Në kërkim janë edhe i dashuri i saj, Ervin Mata, dhe dy miqtë e tij, Fabio Alushi dhe Komandoja Mevjol Bilo. Ky i fund dyshohet se ka qëlluar me për vdekje Fabian Gaxhën.

Elvana Gjata ka udhëtuart drejt Vjenës, 4 orë pas ngjarjes.

Prokuroria dyshon se këngëtarja është shkak i ngjarjes së rëndë, sakaq ka urdhëruar shoqërim të detyrueshëm për Elvanën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007375955581665
array(1) { ["section"]=> string(45) "policia-shpall-ne-kerkim-elvana-gjaten-137254" }