Policia shqiptare e pranishme në Francë, jo si spektatorë por në detyrë (Foto)

Publikuar tek: sport, më 08:03 12-06-2016 Policia shqiptare e pranishme në Francë, jo si spektatorë por në detyrë (Foto)

Kërcënimet nga bota e terrorizmit për një nga kompeticionet më të mëdha të futbollit në botë, Euro 2016 që ka startuar në Francë, ka bërë që vendi organizues të angazhojë mbi 100 mijë forca policore.

policdia-1.jpg

Por për të siguruar një atmosferë sa më të qetë, Franca i ka dhënë mundësinë vendeve pjesëmarrëse të dërgojnë, jo si spektatorë por për të kontribuar në ruajtjen e rendit dhe qetësisë, disa forca policore shtesë. Një gjë të tillë e ka bërë edhe Shqipëria pjesëmarrëse.

policdia-2.jpg

“Kanë kryer me dinjitet e të barabartë detyrën përkrah kolegëve të policive Evropiane”, shkruan zëdhënësi i Policisë së Shtetit.

policdia-4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021199941635132
array(1) { ["section"]=> string(81) "policia-shqiptare-e-pranishme-ne-france-jo-si-spektatore-por-ne-detyre-foto-43242" }