Policia turke arreston 11 të dyshuar, Davutoglu: Sulmin e kanë kryer militantët e PKK

Publikuar tek: bota, më 17:44 14-03-2016 Policia turke arreston 11 të dyshuar, Davutoglu: Sulmin e kanë kryer militantët e PKK

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, ka njoftuar se policia turke ka arrestuar 11 persona të dyshuar si organizatorë të sulmit me bombë në Ankara që i mori jetën 37 personave ditën e djeshme.

Davutoglu u shpreh ka prova që “thuajse verifikojnë” se sulmi është përgatirut nga militantët kurdë të PKK-së. Një makinë bombë shpërtheu ditën e djeshme pranë një stacioni autobusësh në qendër të Ankarasë duke shkaktuar 37 të vdekur dhe mbi 75 të plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010308980941772
array(1) { ["section"]=> string(89) "policia-turke-arreston-11-te-dyshuar-davutoglu-sulmin-e-kane-kryer-militantet-e-pkk-35069" }