Policia 'u prish dasmën' pronarëve të lokaleve në Durrës dhe Krujë, 10 milionë lekë gjobë për 5 administratorëve, 2 prej tyre u mbyllet aktiviteti për 6 muaj

Publikuar tek: aktualitet, më 08:46 24-08-2020 Policia 'u prish dasmën' pronarëve të lokaleve në Durrës dhe Krujë, 10 milionë lekë gjobë për 5 administratorëve, 2 prej tyre u mbyllet aktiviteti për 6 muaj Ilustruese

Policia ka gjobitur me 10 milionë lekë gjobë 5 pronarë restorantesh, pasi organizonin ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur dhe në kundërshtim me ligjin.

Bëhet me dije se dy prej tyre u është hequr edhe leja e ushtrimit të aktivitetit për një periudhë 6 mujore.

"Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë si dhe mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore, një subjekti me administrator shtetasin B. M., pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për subjektin me pronar shtetasin F.Gj., në fshatin Derven, Krujë, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë si dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur, në kundërshtim me Aktin Normativ", thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Njoftimi i Policisë:

Vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ndëshkohen me 1.000.000 lekë gjobë, administatorë dhe pronarë të 5 subjekteve në Durrës dhe Krujë dhe me mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore dy prej tyre, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në mënyrë të përsëritur në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Komisariateve të Policisë Durrës dhe Krujë, në vijim të kontrolleve të shtuara gjatë fundjavës në subjekte të ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 4 subjekte në Krujë dhe 1 në Durrës, të cilët kishin organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë si dhe mbyllje aktiviteti për një periudhë 6-mujore, një subjekti me administrator shtetasin B. M., pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për subjektin me pronar shtetasin F.Gj., në fshatin Derven, Krujë, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë si dhe mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore, pasi u konstatua duke organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur, në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për subjektin me pronare shtetasen Xh. B., në Thumanë, Krujë dhe subjektit me administrator D. T., në Derven, Krujë, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë për secilin, pasi u konstatuan duke organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ.

Për subjektin në Arapaj, Durrës, me pronar shtetasin A. B., shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë, pasi kishte organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shfrytëzonin për prostitucion një 17 vjeçare, arrestohen 2 të rinjtë në Tiranë: E rrihnin dhe e kërcënonin me jetën e saj dhe të familjes
U kthye pak ditë më parë nga Londra, grabitësit terrorizojnë emigrantin në Elbasan: I hyjnë në shtëpi e i marrin shuma të mëdha parash (Të afërmit i bëjnë gropën) »
Article Logic
Execution time: 0.011489868164062
array(1) { ["section"]=> string(160) "policia-u-prish-dasmen-pronareve-te-lokaleve-ne-durres-dhe-kruje-10-milione-leke-gjobe-per-5-administratoreve-2-prej-tyre-u-mbyllet-aktiviteti-per-6-muaj-218045" }