Policia vigjilente, për ‘’të futur’’ makinat në parkingje private me presion gjobash

Publikuar tek: aktualitet, më 14:28 02-04-2015 Policia vigjilente, për ‘’të futur’’ makinat në parkingje private me presion gjobash Makinat e policisë që patrullojnë në afërsi të parkimit privat tek stadiumi ''Qemal Stafa''

Policia rrugore është duke u treguar shumë vigjilente së fundmi në rrugët e Tiranës. Jo për ndonjë aksident a problem kalimtarësh por për të ndëshkuar shkeljen e ligjit në rrugë. Çuditërisht vigjilenca shfaqet në nivel më të lartë për gjoba në rrugë publike, ngjitur me parkime private.

Ky fakt është parë sot nga reporterët tanë në zonën pas stadiumit ‘’Qemal Stafa’’, ku policia rrugore lajmërohej me telefon për të mbërritur shpejt dhe për t’i drejtuar makinat ‘’tabela-shkelëse’’ në parkingun privat. Në foto duket qartë edhe patrullimi i herpashershëm i policisë.

Nuk dihet se cilët janë telefonuesit, por dy fakte janë të sigurta: policia mbërrin shumë shpejt dhe makinat ligjshkelëse shkojnë në parkingun privat. Kjo është forma më e rë e bashkëpunimit të suksesshëm polici-qytetar-biznes.

klaniok

klani3ok

klani2ok

klani4ok

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy akuza për Frrokun, vrasje dhe mosdeklarim pasurie, Avokati: Ishte në arrest shtëpie, s’kishte rrezik të largohej
Dita Botërore e Autizmit, ministri Beqaj: Rritje të kapacitetit të mjekëve e specialistëve në shkolla »
Article Logic
Execution time: 0.01164698600769
array(1) { ["section"]=> string(84) "policia-vigjilente-per-te-futur-makinat-ne-parkingje-private-me-presion-gjobash-7646" }