Policia vijon me gjobat, ulet numri i të ‘pabindurve’ në kohë pandemie (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 15-01-2021 Policia vijon me gjobat, ulet numri i të ‘pabindurve’ në kohë pandemie (VIDEO) Policia vendos gjobat

Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtëse.

Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, Policia Rrugore ka evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 361 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.  

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çmenden grekët, dy të rinjtë shqiptarë publikojnë videon ku vënë në resht ushtarët grekë, nisin hetimet në vendin fqinj
Në Tiranë s'ka protesta, por u vihet zjarri koshave të plehrave, asnjë zjarrfikëse në vendngjarje (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011286973953247
array(1) { ["section"]=> string(80) "policia-vijon-me-gjobat-ulet-numri-i-te-pabindurve-ne-kohe-pandemie-video-235127" }