Policia zbulon një plantacion me kanabis dhe arreston 7 persona, rritej me llampa

Publikuar tek: aktualitet, më 17:53 25-03-2015 Policia zbulon një plantacion me kanabis dhe arreston 7 persona, rritej me llampa Foto e seres ne Xare (Shpresa Dine)

Policia e Sarandës gjatë një operacioni antikanabis ka zbuluar një plantacion të nëndheshëm kanabisi në qytetin bregdetar.

7 persona janë arrestuar në flagrancë nga policia, ndërsa deri më tani janë sekuestruar rreth 10 mijë rrënjë dhe kubikë me kanabis. Lënda narkotike rritej me llampa në një hapësirë prej rreth 1 mijë metra katrorë.

Hetimet janë duke vijuar ende nga Policia e Sarandës, me qëllim zbulimin e personave të tjerë të përfshirë në prodhimin dhe tregtimin e kanabisit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptari ndahet nga e dashura, dehet dhe sulmon karabinierët
Komisioneri europian Johannes Hahn, vizitë dyditore në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.011444807052612
array(1) { ["section"]=> string(85) "policia-zbulon-nje-plantacion-me-kanabis-dhe-arreston-7-persona-rritej-me-llampa-6942" }