Policia zbulon parcelën me kanabis, vë në pranga 4 të moshuar, më i vjetri 80 vjeç

Publikuar tek: aktualitet, më 08:37 09-05-2017 Policia zbulon parcelën me kanabis, vë në pranga 4 të moshuar, më i vjetri 80 vjeç

Policia e kryeqytetit zbulon një parcelë të kultivuar me bimë narkotike kanabis sativa.

Në kuadër të këtij operacioni janë vënë në pranga 4 persona të moshuar, mes tyre edhe kryeplaku i fshatit Durisht ku u gjet parcela.

Të arrestuar në flagrancë janë:

1. Sh.M, 64 vjeç, banues në Tiranë

2. Z.M, 80 vjeç, banues në Tiranë

3. F.M, 53 vjeç, banues në Tiranë

Gjithashtu është bërë arrestimi në flagrancë edhe i kryeplakut të fshatit Durisht,:

4. M.S, 68 vjeç, banues në Tiranë

Një pjesë e bimëve janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, ndërsa pjesa tjetër e bimëve është asgjesuar me zjarr.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasve Sh. M., Z. M. e F. M., për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike".

Në ngarkim të shtetasit M. S., për veprat penale "Shpërdorim i detyrës" dhe "Moskallzim i krimit". 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shkon në banesë dhe tenton ta djegë me benzinë, arrestohet 44 vjeçari (EMRI)
Shpërthimi me eksploziv në Durrës, rrëfen biznesmeni: Unë e di pse donin të më hidhnin në erë »
Article Logic
Execution time: 0.011110067367554
array(1) { ["section"]=> string(86) "policia-zbulon-parcelen-me-kanabis-ve-ne-pranga-4-te-moshuar-me-i-vjetri-80-vjec-77967" }