Policia zhvillon tre operacione antidrogë, në pranga 5 persona (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 25-01-2017 Policia zhvillon tre operacione antidrogë, në pranga 5 persona (EMRAT)

Gjatë 12 orëve të fundit Policia e Shtetit ka zhvilluar 3 operacione antidrogë. Operacionet janë përqëndruar në Vlorë, Lezhë dhe Mat.

Gjithsej në 3 operacione është sekuestruar 97 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe janë vënë në pranga 5 persona.

Në Vlorë, në fshatin Beshisht u  zhvillua operacioni “West”, ku janë sekuestruar 80 kg Cannabis Sativa dhe është arrestuar poseduesi i lëndës narkotike shtetasi -   Spiro Tupa, 62 vjeç, banues në fshatin Beshisht, Vlorë.

Në Lezhë është zhvilluar operacioni i koduar “Reps”, ku janë sekuestruar 11 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, është arrestuar poseduesi i lëndës narkotike shtetasi Fatmir Gjonikaj , 28 vjeç, banues në Mirditë.

Ndërsa në Mat është zhvilluar operacioni “Minuta e fundit”. Specialistet për narkotikët kanë sekuestruar 6 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe kanë vënë në pranga 3 shtetas:

-Alfred Dedja, 30 vjeç

-Jurgen Alzeneli, 21 vjeç

-K.K., 18 vjeç, të gjithë banues në qytetin e Burrelit.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Vlora, barinjtë gjejnë një kokë njeriu të shkëputur nga trupi
Dhunon dhe kërcënon ish-bashkëshorten, arrestohet 34-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.020392894744873
array(1) { ["section"]=> string(73) "policia-zhvillon-tre-operacione-antidroge-ne-pranga-5-persona-emrat-66588" }