Politika shqiptare bëhet bashkë, miratohet në parim VETTINGU në Polici

Publikuar tek: politike, më 16:21 19-02-2018 Politika shqiptare bëhet bashkë, miratohet në parim VETTINGU në Polici

Miratohet në parim në Komisionin e Ligjeve Vettingu në Polici.

Mësohet se të gjithë anëtarët e komisionit kanë votuar pro këtij projektligji, pavarësisht debatit.

Ditën e sotme u bë prezantimi me detaje nga ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i projektligjit "Për vlerësimin kalimtar të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe SHÇBA-së, në Ministrinë e Brendshme (Vetting-u)” në Komisionin për Sigurinë Kombëtare  ku deputetë të opozitës shtruan një mori pyetjesh të cilave u dha përgjigje Xhafaj.

Pas kësaj seance, mesa duket, të gjithë aktorët e politikës janë bërë bashkë për këtë moment kaq të rëndësishëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E enjtja “e ethshme” në Kuvendin e Shqipërisë, ja dy interpelancat e rëndësishme
Basha thirrje gazetarëve: Situata emergjente...Nesër mocion me debat (Akuza për Ramën) »
Article Logic
Execution time: 0.011849880218506
array(1) { ["section"]=> string(76) "politika-shqiptare-behet-bashke-miratohet-ne-parim-vettingu-ne-polici-110762" }