Politikanët të lodhur nga fushata, "i zë gjumi" pas numërimit të votës

Publikuar tek: politike, më 10:07 29-06-2015 Politikanët të lodhur nga fushata,

Pas mbarimit të fushatës  dhe numërimit të votës, politikanët "kanë rënë në gjumë". Heshtja postzgjedhore ka përfshirë, jo vetëm krerët e lartë të politikës, por edhe kandidatët e garës elektorale të 21 qershorit, rrjetet sociale të të cilëve ishin tejmbushur me postime e premtime.

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha nuk kanë servirur asgjë për ndjekësit e tyre në rrjetet sociale. Me sa duket  Rama po “shijon”, suksesin ndërsa Basha vijon t’ju “ qahet“ ndërkombëtarëve për rezultatin. Edhe profilet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, prej ditësh kanë humbur intensitetin e fushatës, duke mos postuar asgjë. Megjithatë besojmë se ato do t’ju rikthehen sërish rrjeteve sociale “trendit të kohës”, pasi pushimet zyrtare të tyre nisin në muajin gusht.

Lulzim Basha

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075809955596924
array(1) { ["section"]=> string(73) "politikanet-te-lodhur-nga-fushata-i-ze-gjumi-pas-numerimit-te-votes-14858" }