Politikanët të zënë me fushatën, s’ka Parlament

Publikuar tek: politike, më 10:58 16-06-2015 Politikanët të zënë me fushatën, s’ka Parlament

Këtë të enjte deputetët nuk do të mund të zhvillojnë debate në sallën e Kuvendit. Seanca plenare nuk do të zhvillohet dhe përcaktimi i datës  për sencën e rradhës do të njoftohet në ditët në vijim. Shkak për këtë shtyrje sipas njoftimit të Kuvendit është mungesa e antarëve në komisionet parlamentare për shqyrtimin e projktligjeve. Kësaj rradhe “falen” , sepse janë shpërndarë të gjithë në fushtë.

“Meqenëse komisionet  paralametare nuk munden të mblidheshin për të shqyrtuar projektligjet e planifikuara për senacen plenare të ditës së enjte, dt. 18.06.2015, ju njoftojme se seanca e ditës së enjte nuk do të zhvillohet’ , thuhet në njoftimin e Kuvendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087699890136719
array(1) { ["section"]=> string(52) "politikanet-te-zene-me-fushaten-s-ka-parlament-13717" }