Politikani ndihet keq gjatë konferencës, i bie të fikët (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:37 24-05-2019 Politikani ndihet keq gjatë konferencës, i bie të fikët (Video) Foto ilustruese

Rivali politik i Trump, Jerry Nadler, gjatë një konference për shtyp me kryebashkiakun e Nju Jorkut Bill de Blasio, i ka rënë të fikët dhe është dërguar me barelë në spital.

Jerry Nadler, kryetari i Dhomës Demokratike, gjatë kohës që ishte ulur pranë kryebashkiakut të Nju Jorkut Bill de Blasio në një konferencë shtypi tha se nuk ndihej mirë dhe më pas i ra të fikët.

Gjatë kohës që kryebashkiaku Bill de Blasio po fliste, Nadler ra nga karrigia e tij dhe vuri dorën në kokë i zbehur.

Nadlerit i ra të fikët një javë pas të cilës ai ishte veçuar nga Trump në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë dhe ishte pjesë e përpjekjeve për të ndaluar ligjin e amnistisë për dosjet që kërkonin faljen e presidentit Trump, transmeton newsbomb.al.

Jarry Nadler gjithashtu ka lobuar që prokurori i Posaçëm Robert Mueller, i cili po heton ndërhyrjen e rusëve në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 ku fitoi Trump, të dëshmojë përpara komitetit të Dhomës Demokratike. Nadleri deklaroi se ai besonte që Këshilli i Posaçëm do ta bënte këtë dëshmi në mënyrë private, transmetoi newsbomb.al.

Te fiket.jpg

uji.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013856887817383
array(1) { ["section"]=> string(67) "politikani-ndihet-keq-gjate-konferences-i-bie-te-fiket-video-165594" }