Politikani rus Milanov për Polina Gagarina: Ajo është një tradhtare e Mëmëdheut (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:18 08-06-2015

Polina Gagarina, këngëtarja mahnitëse që përfaqësoi  Rusinë në Eurovizion 2015 me "A Million Voices", e la botën pafrymë. Ajo mori vendin e dytë, duke lënë 38 vende pas saj, dhe ka arritur numrin më të madh të pikëve që Rusia ka marrë ndonjëherë në garë. Menjëherë pas konkursit Vitali Milonov, një nga politikanët më të diskutueshëm në Rusi, e përshkroi Polinën si një tradhtare.

Milonov nuk është mërzitur që Polina doli e dyta. Netët e tij pa gjumë janë si shkak i kësaj video në Instagram i cili tregon Polinën  duke  përqafuar  dhe puthjur fituesen e  Eurovizion 2014 Conchita Wurst në dhomën e gjelbër. Milonov, siç dihet tashmë,  është i njohur për bindjet e tij anti-LGBT. Ai ishte arkitekti i ligjit tani famëkeq të  Rusisë dhe iniciativave të tjera homofobike.

Polina në Instagram përshkruan se si Conchita shkoi ta uronte atë dhe se sa e tronditur ishte ajo që këtë gjë ia tha ‘mbretëresha e europës”.

Kjo bëri që Vitaly Milanov të zemërohej duke shkruar këtë përgjigje:

“Kush ia dha asaj të drejtën për të përfaqësuar Rusinë? Ajo përfaqëson vetëm strukturën private në media, ku vlerat e krishtera nuk janë në vendin e parë. ... Rezultatet janë të falsifikuara gjithmonë, fituesi i Eurovizionit ka asnjë lidhje me talentin. ... Kur Rusia shpalli vlerat e veta të krishtera dhe shkoi kundër propagandës së një njeriu të prishur me mjekër në rrobat e grave fitoi Eurovizionin ....

Pse Gagarina, një grua e martuar, puth një njeri tjetër? Çfarë është kaq e çmuar në përqafimin e një njeriu të prishur e të sëmurë mendërisht? Kjo ishte me qëllim, sepse ky është një kusht i konkursit për të nxitur një vend sa më thellë që të jetë e mundur, më falni, në Euro-sh * t, duke përdorur mënyra të papërpunuar a të ndikojnë te adoleshentët.

Gagarina u bë pjesë e propagandës dhe ajo është një tradhtare e Mëmëdheut – ajo ka  tradhtuar Rusinë për disa qilima, medalje apo diçka tjetër ... kështu që ajo mund të bëhet një propogandere i vlerave perëndimore. ...”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027528047561646
array(1) { ["section"]=> string(90) "politikani-rus-milanov-per-polina-gagarina-ajo-eshte-nje-tradhtare-e-memedheut-video-13001" }