Politikani serb jep lajmin e madh: Vuçiç e ka premtuar para se të vinte në pushtet, i gatshëm të njohë pavarësinë e Kosovës

Publikuar tek: rajon, më 19:30 01-08-2020 Politikani serb jep lajmin e madh: Vuçiç e ka premtuar para se të vinte në pushtet, i gatshëm të njohë pavarësinë e Kosovës Presidenti serb Aleksander Vucic

Lideri i Lëvizjes “Dveri” në Serbi, Boshko Obradoviç ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është i gatshëm ta pranojë pavarësinë e Kosovës.

Në një intervistë të dhënë për Nova.rs, ai ka deklaruar se Vuçiç që nga viti 2013 ka treguar se “është i gatshëm të jap pjesë të territorit të shtetit”.

Sipas politikanti serb, Vuçiç një gjë të tillë e ka premtuar kur ka nënshkrua marrëveshjen e Brukselit.

Sipas tij, presidenti serb ka premtuar se do ta njohë pavarësinë e Kosovës përpara se të vinte në pushtet dhe se tashmë duhet të përmbush një premtim të tillë që e ka dhënë.

Obradoviç në fund ka thënë se është i bindur se ka pasur negociata sekrete në dy vitet e fundit, derisa sipas tij këto negociata tashmë janë shpejtuar ditët e fundit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012236833572388
array(1) { ["section"]=> string(128) "politikani-serb-jep-lajmin-e-madh-vucic-e-ka-premtuar-para-se-te-vinte-ne-pushtet-i-gatshem-te-njohe-pavaresine-e-kosoves-215753" }