Politikani shkrimtar, i tërhequr nga politika publikon romanin më të ri, shikoni cilët socialistë i shkuan në promovim

Publikuar tek: kulture-art, më 09:52 16-11-2017 Politikani shkrimtar, i tërhequr nga politika publikon romanin më të ri, shikoni cilët socialistë i shkuan në promovim

Namik Dokle, një nga figurat qendrore në Partinë Socialiste, i tërhequr tashmë nga politika, ditën e djeshme ka promovuar në "Pallatin e Kongreseve" te Panairi i Librit, romanin e tij “Lulet e Skajbotës”.

Pjesë e ceremonisë u bënë shumë figura të njohura të PS, të tërhequrit  dhe aktivët në parti. Në prezantimin e librit të Dokles nuk munguan Valentina Leskaj, Arta Dade, Et’hem Ruka, Ulsi Manja, Taulant Balla, Eglantina Gjermeni etj.

Momente emocionuese ishin këto edhe për familjarët e shkrimtarit politikan ndaj dora e fotografit Agim Rama ka shkrepur edhe këtë përqafim të ndjerë të Dokles me vajzën e tij, mjeken e polemikave, Anika Dokle.

“Për të gjithë ata miq, kolegë dhe familjarë, shkrimtarë dhe gazetarë, deputetë dhe dashamirës të librit dhe të kulturës, që moren pjesë në promovimin e romanit tim “LULET e SKAJBOTËS”.

Mirënjohje per Irena Tocin, Anna Kovën dhe Behar Gjokën, që prezantuan me dashuri dhe kopetencë romanin tim në diten e parë të Panairin të librit, dje në Pallatin e kongreseve”, shkruan sakaq Dokle.

namik.jpg

namik1.jpg

namok6.jpg

namik5.jpg

namik2.jpg

namik3.jpgnamik4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076990127563477
array(1) { ["section"]=> string(122) "politikani-shkrimtar-i-terhequr-nga-politika-publikon-romanin-me-te-ri-shikoni-cilet-socialiste-i-shkuan-ne-promovim-99757" }